هرچند وقت یکبار باید فرش را به قالیشویی سپرد ؟

دوره شستشوی فرش چند وقت یکبار است؟

کثیف شدن فرش ها و نیاز داشتن آن ها به شستشو ، امری طبیعی است و هر چند وقت یکبار باید فرش ها شسته شوند ، اما سوال بسیاری از افراد که به قالیشویی ما تماس میگیرند ، این است که هرچند وقت یکبار باید فرش را به قالیشویی سپرد ؟ و به طور کلی دوره شستشوی فرش به چه صورت است.

ما در این مقاله قصد داریم راجع به این موضوع اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم تا با رعایت کردن آن ها در ابتدای طول عمر فرش خود را افزایش دهید و سپس راه های کثیف شدن و در نتیجه نیاز به شستشو را بشناسید و از آن ها جلوگیری کنید تا فرشتان مدت زمان بیشتری تمییز بماند.

کثیف شدن فرش ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما تمام آن ها را با پیشنهاداتی برای جلوگیری از کثیف شدن ، خدمت شما ارائه کرده ایم.

 

مورد اول ، تعداد نفرات خانواده

تعداد نفرات خانواده یکی از عواملی است که نیاز یک فرش به قالیشویی را بالاتر میبرد ، از این جهت که هرچه تعداد افراد در خانواده بیشتر باشد تردد ها بیشتر است و در نتیجه اصطحلاک فرش بالاتر میرود ، در این جور مواقع پیشنهاد ما این است که در مکان های پرتردد از رو فرشی استفاده کتید و با کفش بر روی فرش ها نروید.

علاوه بر این نکته ای که حائز اهمیت است ، این است که عبور و مرور زیاد باعث میشود که پرز های فرش دچار له شدگی شوند و این گونه فرش ها باید حداقل در سال دوبار شستشو شوند ، در این بخش به عنوان مثال فرش مساجد که عبور و مرور در آن ها بسیار زیاد است باید حداقل دو بار در سال سشتشو شوند.

تصویر استفاده از کفش روی فرش

مورد دوم : رسیدگی به فرش

رسیدگی به فرش یکی از عوامل تعیین کننده در مدت زمان دوره شستشوی فرش است ، یعنی هرچه رسیدگی به فرش بیشتر باشد ، در نهایت طول عمر فرش بالاتر رفته و نیاز کمتری به شستشو دارد ، ما در مقاله ای تحت عنوان نکاتی در خصوص افزایش عمر فرش به شما مواردی را گفته ایم که با رعایت کردن آن ها شما میتوانید اسطهلاک فرش را پایین بیاورید.

در حالت عادی ، اگر رسیدگی شما به فرشتان مطلوب است ، و از رو فرشی استفاده میکنید ، میتوانید به جای شستشوی سالیانه ، هر دو سال یکبار این کار را انجام دهید ، البته اگر شما یک قالیشویی را انتخاب کنید که با کمترین آسیب ممکن اقدام به شستشوی فرش میکنند ، میتوانید سالانه فرش خود را به آن ها بسپارید.

اکثر مراحل شستشوی فرش در قالیشویی بیستون ، با استفاده از به روز ترین تجهیزات مکانیکی انجام میشود و در نهایت ، شستشوی فرش توسط واحد نظارت تعیین میشود تا خیال شما از شستشو ، راحت باشد.

 

مورد سوم : محل زندگی شما

محل زندگی از نظر آب و هوایی بر روی فرش تاثیر دارد ، به طور مثال در مناطقی که رطوبت هوا زیاد است و یا مانند شهر های صنعتی کشور که هوا در فصول سرد سال آلوده است ، باعث میشود تا فرش ها کثیف تر شده و نیاز به شستشو افزایش یابد ، در مجموع و در شهر های آلوده پیشنهاد میشود که شما در سال یکبار فرش خود را به قالیشویی بسپارید و به آن ها بسپارید که اقداماتی مراقبی همانند دوگره و… را بر روی فرش انجام دهند تا استحکام فرش بالاتر رود.

 

مورد چهارم : ریختن مواد رنگی روی فرش

اگر مواد رنگی همانند چای یا قهوه بر روی فرش شما ریخت ، شما می بایست به سرعت اقدام به لکه زدایی کرده و این لکه را بر طرف کنید ، اگر این کار را نتوانستید انجام دهید ، حتما فرش خود را به قالیشویی بسپارید ، زیرا در صورت پاگ نشدن ، این لکه ها ماندگار شده و میتواند باعث از بین رفتن ، تار و پود آن ناحیه از فرش بشود.

 

به انتخاب قالیشویی مناسب دقت کنید

اگر شما در انتخاب قالیشویی مناسب دقت کنید ، از این جهت که آن ها در شستشوی خود از مواد شوینده مناسب استفاده کنند که آسیبی به فرش وارد نمیکند و باعث نرمی فرش میشود ، در این صورت شما میتوانید به صورت سالیانه فرش خود را بشویید ، پس در این مورد بسیار حساس باشید چون با سلامت فرشتان رابطه مستقیم دارد.

 

امیدواریم که این مقاله در جهت حفظ و نگهداری هرچه بهتر فرش هایتان به شما کمک کند و از دوره شستشوی فرش آگاه شده باشید.

((مجموعه قالیشویی بیستون تهران ، با ارائه انواع خدمات مختلف در زمینه شستشو فرش ، شستشوی مبل و… آماده ارائه خدمات به شما میباشد کافیست  وارد صفحه تماس با قالیشویی بیستون بشوید))

 

 

آموزشمقالات

شستشوی فرشقالیشوییقالیشویی بیستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احراز هویت *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان آنلاین قالیشویی بیستون
سلام، چطور کمکتون کنم؟