نحوه استفاده از شامپو فرش چگونه است؟

نحوه استفاده از شامپو فرش

بسیاری از مواقع برای ما پیش آمده است که فرش هایمان کمی کثیف شده باشند و این کثیفی ها به قدری نیست که بخواهیم برای شستشوی فرش اقدام کنیم در این جور مواقع بهترین گزینه ، استفاده از شامپو فرش است.

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش بدهیم تا در خانه فرش های خود را به وسیله شامپو فرش تمییز و براق کنید. از قدیم استفاده شامپو فرش در میان همه ما مرسوم بوده و هر کس با صلاحدید و روش خودش از این محصول استفاده میکرده است ، اما هیچکس از نمیدانست بهترین راه استفاده چگونه است، در ادامه با ما همراه باشید.

 

تصویر استفاده از شامپو فرش

پنج مرحله استفاده صحیح شامپو فرش

قبل شروع کار و تمیز کردن فرش ، شما باید تمام قسمت های فرش را با قدرت بالا جارو برقی بکشید تا تمامی گرد و غبار از میان تار و پود فرش بلند شده و آماده کشیدن شامپو فرش شود.

پس از این کار مراحل زیر را با دقت انجام دهید ، دقت کنید که این روش فقط برای تمییز کردن کثیفی های سطحی میباشد و اگر فرش شما خیلی کثیف باشد ، باید آن را به یک قالیشویی بسپارید.

 

مرحله اول : درست کردن محلول به وسیله شامپو

برای درست کردن محلول ، باید مقدار یک لیتر آب را به همراه دو فنجان شامپو فرش درون ظرفی هم بزنیم ، این کار را باید تا جایی انجام دهیم که محلول به خوبی کف بکند زیرا قرار است ما ، کف درست شده از محلول را استفاده کنیم ، در ادامه دلیل این کار را به شما میگوییم.

 

تصویر محلول شامپو فرش

مرحله دوم : کشیدن محلول (کف) بر روی فرش

در دومین مرحله ، شما باید یک اسفنج را به کف تشکیل شده درون ظرف آغشته کنید و سپس بر روی فرش به آرامی بکشید ، به گونه ای این کار را انجام دهید ، که دیگر در قسمت های خیس راه نروید ، بهتر است از بالای فرش شروع به کشیدن کنید تا به انتهای فرش برسید.

دلیل استفاده از کف محلول به جای خود محلول این است که اگر از خود محلول استفاده کنید ، به عمق فرش نفوذ کرده و باعث پوسیدگی فرش میشود.

مرحله سوم : برس کشی فرش

در نهایت به کمک یک وسیله همانند برس ، فرش خود را در جهت خوابش برس بکشید، این کار باعث میشود پرز ها سر جای خود قرار بگیرند و نرم و زیبا به نظر برسند.

 

دقت کنید که استفاده بیش از حد از شامپو فرش و همچنین استفاده غیر اصولی از آن باعث از بین رفتن فرشتان میشود ، پس با دقت و متناسب با نیاز فرش این کار را انجام دهید.

امیدواریم که این مقاله به شما در جهت حفظ و نگهداری فرش به شما کمک کرده باشد ، قالیشویی آنلاین بیستون آماده ارائه انواع خدمات شستشوی فرش ، شیرازه دوزی و… میباشد ، کافیست با ما تماس بگیرید.

آموزشمقالات

استفاده از شامپو فرششامپو فرشقالیشویی بیستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احراز هویت *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان آنلاین قالیشویی بیستون
سلام، چطور کمکتون کنم؟