اعلاشویی فرش

حتما برای شما هم پیش آمده است که خواسته باشید فرش خود را جهت شستشوی فرش به قالیشویی آنلاین و معتبر بسپارید ، پس از تماس با کارشناسان ، آن ها از شما میپرسند که چه نوع شست و شویی را برای فرشتان انتخاب میکنید ، که یکی از گزینه هایی که پیش روی شما میگذارند ، اعلاشویی فرش است و شاید برایتان سوال باشد که اعلاشویی فرش چیست ؟ و شامل چه مراحل و اقداماتی میشود.

با ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به شما قدم به قدم اعلا شویی قالی را در قالیشویی بیستون ، شرح دهیم.

تصویر شستشوی فرش

 

پیشنهاد مطالعه : براق کردن فرش در خانه

 

اعلاشویی چیست؟

به شستشوی درجه یک فرش ها اعلاشویی میگویند. به صورتی که آن ها را 2 بار به همراه شامپو فرش خارجی شستشو میدهند ، فرش را لکه برداری میکنند و در نهایت آن ها را اتوکشی و کاور میکنند . به تمام این مراحل اعلاشویی قالی و فرش گفته میشود که سطح تمیزی فرش ها با این نوع شستشو بسیار بسیار از شستشو های معمولی بالاتر است.

چه زمان فرش خود را اعلاشویی کنیم؟

اگر مدت زمان زیادی است که فرش خود را جهت شستشو به قالیشویی نسپرده اید ، توصیه میشود از اعلاشویی استفاده کنید ، زیرا شستشوی معمولی برای فرش های خیلی کثیف و دارای لکه های ماندگار ، کار آمد نمیباشد.

در جهت دیگر ، اگر فرش شما دستباف یا فرش ابریشمی است باید برای شستشو از خدمات اعلاشویی قالیشویی استفاده کنید ، زیرا  نوع بافت آن ها بسیار آسیب پذیر تر از فرش های ماشینی معمولی میباشد و حساسیت بسیار بسیار بالاتری دارند.

 

پیشنهاد مطالعه : چرا باید فرش خود را برای شستشو به قالیشویی بیستون بدهید؟

 

مراحل اعلاءشویی فرش

اگر شما فرشتان را جهت شستشوی اعلاءشویی به قالیشویی آنلاین بیستون سپردید و تمایل دارید بدانید که فرش هایتان چگونه شسته میشود ، در ادامه با ما همراه باشید.

البته شما پس از تحویل گرفتن فرش میتوانید ، ویدئو شستن فرشتون را به صورت کامل مشاهده کنید.

 

مرحله اول : جمع آوری فرش و انتقال به کارخانه

پس از تماس شما یا ثبت سفارش آنلاین در سایت متخصصان بیستون با مراجعه سریع به محل شما ، فرش ها را تحویل گرفته و به کارخانه منتقل میکنند. در کارخانه ، فرش های مختلف بر اساس نوع جنس ، نوع بافت و نوع شستشوی انتخابی جدا و دسته بندی میشوند.

سپس یک کارشناس اقدام به بررسی فرش ها میکند تا از سالم بودن و عدم نیاز به ترمیم یا رفو اطمینان حاصل کند ، پس از تایید کارشناس ، فرش ها آماده شستشو و اعلاشویی فرش میشوند.

 

تصویر فرش ها در کارخانه قالیشویی

مرحله دوم : شستشوی اولیه

فرش شما برای بار اول به وسیله ی شامپو فرش درجه یک شسته میشود تا کثیفی های سطحی از بین رفته و لکه های ماندگار فرش نمایان شوند ، پس از این شستشو ، فرش به قسمت لکه زدایی فرش منتقل میشود.

مرحله سوم : لکه برداری فرش

در این مرحله ، لکه های ماندگار به وسیله ی موادی خاص از بین میروند ، این نوع مواد به گونه ای عمل میکنند که فقط کثیفی ها را محو میکنند و به بافت و رنگ فرش ، هیچگونه آسیبی وارد نمیکنند. پس از طی کردن این مرحله ، فرش ها دوباره به قسمت شست منتقل میشوند.

مرحله چهارم : شستشوی ثانویه

در مرحله ی چهارم اعلاشویی فرش نیز همانند مرحله دوم ، فرش ها به وسیله شامپو فرش خارجی شسته میشوند تا هم فرش ها روشن تر شوند و هم اصطحکام آن ها را بالاتر ببرند. پس از اینکه این مرحله به پایان رسید ، کارشناسان بخش کنترل کیفیت تمامی قسمت های فرش را بررسی میکنند و در صورت تایید کیفیت شستشو ، فرش ها به قسمت اتوکشی و بسته بندی منتقل میشوند.

مرحله پنجم : اتوکشی و بسته بندی

در مرحله نهایی اعلاشویی فرش ، فرش ها یکبار اتوکشی میشوند تا صاف شوند و بافتشان نرم بشود ، در ادامه ، آن ها را در یک سلفون قرار داده و به قسمت پردازش و ارسال فرستاده میشود. سپس فرش های شما در اسرع وقت به صورت لول شده و بسته بندی به دستان میرسد.

 

تصویر بسته بندی اعلاشویی فرش

 

امیدواریم که این مقاله به شما در جهت بالا بردن آگاهیتان در زمینه شستشوی فرش کمک کرده باشد ، قالیشویی بیستون آماده ارائه انواع خدمات شستشوی فرش ، شیرازه دوزی و… میباشد ، کافیست با ما تماس بگیرید.

کارخانه قالیشویی آنلاین بیستون ، بزرگترین قالیشویی در تهران./

 

 

 

 

آموزشخدماتمقالات

آشنایی با انواع شستشوی فرشاعلاشویی فرششستشوی فرشقالیشویی بیستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احراز هویت *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان آنلاین قالیشویی بیستون
سلام، چطور کمکتون کنم؟