بهترین زمان شستشوی فرش در سال

زمان شستشوی فرش

پزشکان و متخصصان حوزه فرش ، پیشنهاد کرده اند برای جلوگیری از انتشار ویروس ها و آلودگی ها ، فرش هایتان را سالی یکبار بشویید ، و اکثر ما ایرانی هایی که این کار را انجام میدهیم ، این کار را قبل از عید نوروز و در خانه تکانی های شب عید انجام میدهند ، اما به واقع بهترین زمان شستشوی فرش در سال ، چه زمانی است ؟ ما قصد داریم در این مقاله در این خصوص با شما صحبت کنیم و با آوردن دلیل زمان مناسب سپردن فرش به قالیشویی را بیان کنیم.

در این مقاله پارامتر هایی مانند ، زمان پیک (شلوغی) ، آب و هوا ، متناسب بودن زمان برای خانواده ها و… را بررسی میکنیم ، با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد مطالعه : نانوشویی فرش چیست ؟ و چگونه فرش در قالیشویی نانوشویی میشود؟

 

زمان پیک (شلوغی ) قالیشویی ها

اولین پارامتر مهمی که باید لحاظ کنید این است که ، بدانید باقی مردم بیشتر در چه زمان هایی اقدام به شستن فرش خود میکنند ، در ایران مردم اکثرا در سه ماهه انتهایی سال یا ماه انتهایی تابستان (شهریور) این کار را انجام میدهند.

پس پیشنهاد ما این است که شما زمان شستشوی فرش را طوری انتخاب کنید که در پیک (شلوغی) ها نباشد زیرا در شرایط عادی به دلیل متوسط بودن حجم سفارشات ، کار ها با دقت بالاتر و در زمان سریع تر انجام میشود. پس پیشنهاد گروه تحریریه قالیشویی بیستون تهران این است که سعی کنید فرش های خود را در سه ماهه ابتدایی سال (فصل بهار) و دو ماه ابتدای تابستان به قالیشویی بسپارید.

تصویر نمایه مقاله بهترین زمان شستشوی فرش در سال

پارامتر دوم : آب و هوا در زمان شستشوی فرش

علاوه بر شلوغ بودن فصل زمستان ، آب و هوا به دلیل سرد بودن ، باعث میشود که فرش ها دیرتر خشک بشوند و یا حتی کمی مرطوب در آن ها باقی بماند. البته ناگفته نماند که این مورد به دلیل وجود خشک کن های صنعتی در قالیشویی ها به هیچ عنوان دیده نمیشود و شما میتوانید با خیالی آسوده حتی در فصل زمستان فرش خود را به قالیشویی بسپارید.

از بحث خود دور نشویم ، از نظر آب و هوایی نیز بهترین فصل برای شستن و خشک کردن فرش ها ، فصول گرم میباشد ، یعنی شما باید در شش ماهه اول سال جهت شستشوی فرش خود اقدام کنید.

تصویر شستشوی فرش در زمستان

متناسب بودن زمان برای خانواده ها برای شستشوی فرش

درست است که از نظر آب و هوایی و شلوغی ها بهترین زمان بهار میباشد ، اما برخی از خانواده ها به دلیل رفتن به مسافرت یا حتی مهمانی ها و دید و بازدید ها ، این امکان برایشان مهیا نیست که در فصل بهار فرش های خود را بشویند. پس میتوان گفت اگر شما در فصل بهار درگیر دید و بازدید خانوادگی هستید ، بهترین زمان فصل تابستان است.

تصویر مهمان

جمع بندی

شما باید زمانی از سال را برای شستشوی فرش خود انتخاب کنید که در شلوغی ها نباشد مثل شب عید ، بهترین زمان از این نظر دو فصل ابتدایی سال است . اما از نظر آب و هوا ، هرچه هوا گرمتر باشد ، فرش ها پس از شستشو بهتر خشک میشوند ، پس در این حالت شما ماه های خرداد ، تیر و مرداد بهترین انتخاب است و اما پارامتر دیگری که اهمیت دارد ، برنامه خانوادگی شماست ، اگر اهل مسافرت در فصل بهار هستید یا زیاد به دید و بازدید میروید بهترین زمان شستشوی فرش در سال برای شما فصل تابستان (تیر ، مرداد ، شهریور) میباشد.

در مجموع بهترین گزینه و پیشنهاد ما دو ماه ابتدایی فصل تابستان است.

امیدواریم که این مقاله به شما در جهت بالا بردن آگاهی هایتان کمک کرده باشد. قالیشویی آنلاین بیستون همواره در تلاش است تا در طول سال بهترین خدمات را در سریع ترین زمان ممکن ارائه دهد ، برای سپردن فرش هایتان به ما میتواید سفارش خود را ثبت کنید و یا با ما تماس بگیرید.

کارخانه قالیشویی آنلاین بیستون ، بهترین قالیشویی در تهران./

آموزشمقالات

شستشوی فرشقالیشویی بیستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احراز هویت *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان آنلاین قالیشویی بیستون
سلام، چطور کمکتون کنم؟