لکه برداری چای و قهوه از روی فرش چگونه است؟

لکه برداری چای و قهوه از روی فرش

برای همه ما پیش آمده است که مقداری چای یا قهوه ای که در حال نوشیدنش هستیم ، بر روی فرش بریزد ، در اینجور مواقع ما باید سریعا نسبت به از بین بردن لکه روی فرش اقدام کنیم ، اما چگونه ؟ ما در این مقاله قصد داریم تا لکه برداری چای و قهوه از روی فرش در خانه را به شما آموزش دهیم.

پاک کردن لکه چای و قهوه از روی فرش کار سختی نیست و شما میتوانید با استفاده از مواد ساده ای که در هر خانه ای یافت میشود یک محلول مفید برای پاک کردن لکه بسازید ، پس با ما همراه باشید.

 

نکته اول ، سرعت عمل است

در مجموع اگه مایعی یا جوهری بر روی فرش بریزد ، حال از هر نوع آن ، شما باید نسبت به از بین بردن لکه بسیار سریع اقدام کنیم ، زیرا یک لکه هرچه بیشتر بماند و خشک تر شود ، از بین بردن آن نیازمند استفاده از محلول های خاص است ، پس نکته اول این است که لکه برداری چای و قهوه از روی فرش باید بلافاصله پس از ریختن آغاز شود.

 

نکته دوم ، گرفتن رطوبت لکه فرش است

قبل از انجام دادن هر کاری برای لکه برداری ، شما باید خیسی و رطوبت آن ناحیه را بگیرید ، اگر حجم مایع ریخته شده زیاد باشد ، باید بها یک وسیله همانند قاشق مایعات را جمع کنید و سپس با استفاده از یک پارچه نخی یا حوله خشک ، بر روی لکه ضربه بزنید تا جایی که رطوبت فرش گرفته شود ، و آماده برای لکه برداری شود ، همچنین شما میتوانید مقدار کمی آب بر روی لکه ریخته و این عمل را تکرار کنید تا لکه کم توان تر شود و از بین بردنش راحت تر شود.

در ادامه به روشی مردازیم که با آن میتوانید ، لکه را به صورت کامل از بیین ببرید ، با ما همراه باشید

 

پاک کردن لکه فرش با سرکه و مایع ظرفشویی با PH پایین

برای درست کردن محلول لکه بردار جای و قهوه از روی فرش باید یک ق.غ مایع ظرف شویی را با یک ق.غ از سرکه مخلوط کنید و آن را درون نیم لیتر آب بریزید و تکان دهید تا کاملا حل شوند ، سپس باید محلول آماده شده را درون یک اسپری بریزید.

 

1.محلول را بر روی لکه اسپری کنید

در ابتدا باید مقداری از محلول را بر روی لکه ها اسپری کنید ، دقت داشته باشید که در نواحی ای که لکه های کوچکی هم وجود دارد ، در حد کم اسپری کنید تا لکه با محلول ما مخلوط شود.

2.تمیز کردن لکه فرش

پس از اسپری کردن ، شما باید کمی صبر کنید تا محلول به درون فرش نفوذ کند، سپس یک دستمال خشک را بر روی آن بیاندازید تا رطوبت اضافی را جذب کند. پس از آن با استفاده از یک حوله خشک باید به آرامی و به صورت دایره ای روی فرش را تمییز کنید. دقت کنید که این کار را به گونه ای انجام دهید که قسمت های اطراف لکه کثیف نشود.

تصویر لکه برداری چای و قهوه

3.شستشوی فرش با آب

در نهایت شما باید مقداری آب را بر روی فرش اسپری کنید و با دستمال نخی خشک روی فرش را بکشید تا تمام رطوبت و محلول باقی مانده بر روی فرش جذب دستمال شود ، سپس اجازه دهید تا فرش کاملا خشک شود. حالا میتوانید تمیزی فرش را مشاهده کنید.

 

امیدواریم که این مقاله به شما برای از بین بردن لکه های چای و قهوه از روی فرش کمک کرده باشد. قالیشویی بیستون ، تمام خدمات شستشوی فرش ، لکه برداری و… را به صورت تخصصی انجام میدهد ، برای استفاده از خدمات ، شما میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

 

مقالات

شستشوی فرشقالیشویی بیستونلکه برداری فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احراز هویت *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان آنلاین قالیشویی بیستون
سلام، چطور کمکتون کنم؟