شستشوی فرش دستباف

فرش ها از قدیمی ترین تولیدات ایرانیان از دیر باز میباشند که بر اساس اسناد تاریخی استفاده از آن از سال های 350 تا 500 پیش از میلاد مسیح در بین ایرانیان مرسوم بوده است ، این یعنی فرش دستباف یکی از یادگاری های نیاکان ما است. امروزه نیز این نوع از محصولات از ارزش بالایی برخوردار هستند پس شستشوی صحیح آن ها به گونه ای که هیچ گونه آسیبی به تار و پود فرش وارد نشود بسیار حائز اهمیت است . ما در این مقاله قصد داریم به شما مراحل شستشوی فرش دستباف را در قالیشویی بیستون توضیح دهیم.

 

جمع آوری و انتقال به کارخانه

پس از تماس با قالیشویی آنلاین ما و دریافت اطلاعات شما ، در سریع ترین زمان ممکن نیروهای مجموعه با حضور در محل شما ، اقدام به جمع آوری فرش های دستباف شما میکنند.

نکته قابل ذکر و البته مهم ، نحوه انتقال فرش تا کارخانه میباشد به گونه ای که هیچ گونه آسیبی به فرش ها وارد نشود. افراد مجموعه بیستون تمامی فرش ها را با دقت و احتیاط کامل به کارخانه منتقل میکنند .

پس از رسیدن فرش ها ، کارشناسان اقدام به جداسازی فرش های دستباف از سایر فرش ها میکنند زیرا نوع شستشو برای هر فرش متفاوت است.

 

مرحله اول : گرد گیری فرش ها

قبل از شستشوی هر نوع فرشی ، اقدام به گردگیری متناسب با نوع فرش و میزان گرد و خاک موجود روی فرش میکنند. بر این اساس ، فرش ها در دستگاه های گردگیری قرار میگیرند و استفاده از قطعات مکانیکی غبار فرش زدوده میشود.

 

مرحله دوم : شستشوی فرش با مواد شوینده

در دومین مرحله از شستشوی فرش دستباف و پس از گردگیری ، میرسیم به شستن فرش ها که در این مرحله تمامی فرش ها درون دستگاه های تمام اتوماتیک شستشوی فرش قرار میگرند و با استفاه از شامپو فرش درجه یک ، شسته میشوند تا لکه های سطحی و گرد و غبار و تیرگی های روی فرش دستباف از بین برود.

پس از شستن اولیه فرش دستباف ، لکه های سطحی از بین میروند و بکه هایی که ماندگار و مقاوم هستند خود را نشان میدهند ، در این مواقع ، متخصصان قالیشویی بیستون ، اقدام به لکه گیری فرش دستباف میکنند تا تمام سطح فرش تمییز و براق شود.

تصویر شستشوی فرش دستباف

مرحله سوم : آبکشی فرش

پس از شستشوی فرش دستباف و لکه گیری آن ، اقدام به آبکشی فرش میکنیم تا تمام مواد شوینده از روی سطح فرش از بین برود ، بر همین اساس فرش ها درون دستگاهی قرار میگیرند که این دستگاه آب را با فشار متناسب و به صورت دوش بر روی فرش میپاشد.

این اقدام ، دوبار برای هر فرش انجام میشود تا از تمیزی کامل فرش اطمینان حاصل شود.

 

مقاله معرفی انواع فرش را بخوانید!

 

مرحله چهارم : آبگیری فرش

آبگیری فرش دسبافت توسط دستگاه مخصوصی انجام میشود ، ساز و کار این دستگاه به گونه ای است که فرش در یک محفظه گرد و به طول فرش قرار میگیرد و فرش درون آن با سرعت شروع به چرخیدن میکند و تمام آب سطح فرش از آن خارج میشود. این چرخیدن به گونه ای است که هیچ گونه آسیبی به فرش وارد نمیشود.

 

مرحله پنجم : خشک کردن فرش دستباف

در انتهای شستشوی فرش دستباف ، کارشناسان مجموعه قالیشویی بیستون ، فرش را در محوطه ای مسقف و در هوای آزاد بر روی میله هایی قرار میدهند تا هوا بخورد و کاملا خشک شود.

پس از خشک شدن کامل فرش کارشناسان بیستون ، اقدام به برسی کامل فرش میکنند تا از تمییز و براق بودن آن اطمینان حاصل کنند ، پس از تایید کارشناسان ، نیرو های بسته بندی اقدام به بسته بندی و تحویل آن به واحد ارسال میکنند و ظرف 24 ساعت فرش ها تمییز و مرتب خدمت شما تحویل میشود.

قبل و بعد شستن فرش دستباف

در قالیشویی آنلاین بیستون ، علاوه بر شستشوی فرش دستباف ، تمام خدمات لکه گیری ، شیرازه بافی و… با بهترین کیفیت برای نگهداری از فرش شما انجام میشود.

کارخانه قالیشویی بیستون مجهزترین قالیشویی تهران ، آماده ارائه خدمت در هفت روز هفته خدمت شما مشتریان عزیز میباشد ، کافیست با ما تماس بگیرید.

خدماتمقالات

شستشوی فرششستشوی فرش دستبافقالیشویی بیستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احراز هویت *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان آنلاین قالیشویی بیستون
سلام، چطور کمکتون کنم؟