نحوه شستشوی فرش

شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی بیستون به این گونه است که پس از دریافت فرش از مشتریان جهت شستشو ، آن را به كارخانه  انتقال می دهند. سرپرست فنى پس از تاييد سالم بودن فرش، آنها را به قسمت گردگيرى و شستشوی فرش انتقال مي دهد .

گردگیری فرش

قالیشویی بیستون گردگیری رابه وسیله دستگاه، با استفاده از ضربه زدن های مکانیکی و برس انجام می شود، مهم ترین نکته این است که خاک گیری فرش باید قبل از شستشوی آن انجام شود تا گردوغبار وپرزهاى مابين فرش از بین برود. پس ازگردگيري، فرش ها برای شستشو آماده می شود.

پس ازگردگيري در قالیشویی بیستون، فرش ها به سالن شستشو فرش انتقال داده شده و  دسته بندى مي شوند. فرش هاى دستبافت، ماشینی و فرش هاى ابريشمى به دلیل متفاوت بودن شیوه شستشوی فرش.

"<yoastmark

شستشوی فرش

در اولین مرحله شستشو، آب روي فرش ها روان می شود تاخيس بخورند، سپس بامواد شوينده كه براى فرش ها زیان آور نبوده و به الياف فرش لطمه وارد نمي كند شسته مي شوند تا لكه هاى رونده و چرب از روى فرش ها پاك شوند ولكه هاى ماندگار نمايان مي شوند. سپس مرحله بعد كه براى لكه بردارى لكه هاى ماندگار است شروع مي شود و مواد مخصوص كه براى پاك كردن اين دسته از لكه ها مي باشد مورد استفاده قرار مي گيرد ولكه ها كاملا پاك مي شوند.

پس از اجراى اين مراحل شستشوى كلى فرش ها بادستگاه شروع مي شود. بعد از شستشوى كلى فرش، ريشه ها به صورت شانه اى و با مواد مخصوص شستشو داده مي شوند.

مرحله آب كشي با آب فشار قوى صورت مي گيرد آب از جهات مختلف روى فرش روان مي شوند و همزمان پاروهاى مخصوص فرش روى فرش كشيده مي شوند تا مواد شوينده كه در بین الياف فرش قرار گرفته خارج شوند.

بعد از اتمام مرحله آبكشى برای سرعت بخشيدن به خشك شدن سريع فرش ها، آن ها را به قسمت آب گيرى هدايت مي كنند تا آب فرش ها با دستگاه مخصوص آب گيرى گرفته شوند.
پس از آب گيرى، فرش ها بر روى لوله هاى گالوانيزه در محوطه باز كارخانه آويزان مي شوند تا مرحله برس كشى برای جلوگيرى از چروك شدن فرش انجام شود.
پس از خشك شدن و تاييد ناظر كيفى، فرش ها به صورت لول و در كاور مخصوص بسته بندى و آماده ارسال مي شوند.

"<yoastmark

آموزشخدماتمقالات

شستشوی فرششستشوی فرش ابریشمشستشوی فرش دستبافشستشوی فرش غرب تهرانشستشوی فرش ماشینیشستن فرش های فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احراز هویت *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان آنلاین قالیشویی بیستون
سلام، چطور کمکتون کنم؟